Ievadiet meklēšanas atslēgvārdus un nospiediet taustiņu Enter.

Viss, kas jums jāzina, lai plānotu Dienvidāfrikas safari

Āfrikas safari bez pārspīlējumiem ir viena no unikālākajām pieredzēm uz Zemes. Plašā, ekspansīvā savanna piedāvā ieskatu patiesi savvaļas vidē un iespēju aplūkot lielo 5 (lauvu, leopardu, ziloni, degunradzi un bifeļu - sākotnēji nosauktos, jo tos bija visgrūtāk medīt ar kājām), dzirdēt kakofoniju jaunas skaņas un esam liecinieki dažiem no slavenākajiem saulrietiem pasaulē. Un, kad runa ir par šo nevainojamo kombināciju, vainagu ņem Dienvidāfrikas safari.

Bet to ir grūti plānot. Lai kaut ko apsvērtu, piemēram, kāda veida izmitināšanu izvēlēties, kur nakšņot, uz kādiem parkiem un medību rezervēm doties, kuru gada laiku apmeklēt, ir grūti zināt, kur sākt. Tātad, mēs esam noapaļojuši savus labākos padomus, kas palīdzēs plānot safari Dienvidāfrikā.

Kuri ir labākie savvaļas parki?

Krīgera nacionālais parks (Mpumalanga un Limpopo)

Sāksim ar lielo. Krīgera nacionālais parks ir visaugstākais Dienvidāfrikas safari, ko mīl ar plašo savvaļas dzīvi, sākot no lielā piecnieka līdz gepardam, apgleznotiem vilkiem, hiēna, mežonīgajiem, zebrai, žirafei, nīlzirgam un vairāk nekā 500 putnu sugām. Šis pārpilnība daļēji skaidrojama ar to, cik liels ir šis nacionālais parks - Krīgers mēra 19 485 km2, apkampj Mozambikas robežu un šķērso Mpumalangas un Limpopo provinces.

Ir daudz iespēju, kā izdarīt Krīgera nacionālo parku visdažādākajos budžetos. Parku pārvalda Dienvidāfrikas nacionālie parki (SAN parks), bet papildu zemes rietumu pusē ir sadalītas privātajās saimniecībās un medījumu rezervēs, kas pazīstamas kā “Greater Kruger”. Uzturēšanās šajās privātajās rezervēs, piemēram, tādās slavenās kā Sabi Sands un Lion Sands, sniegs jums ekskluzīvu, greznu pieredzi, savukārt pieejamākas iespējas ir pašbraucot vai doties organizētā ekskursijā.

Kā man tur nokļūt?

Labākais veids, kā nokļūt Krīgera nacionālajā parkā, ir lidošana Johanesburgā un vai nu cita lidojuma nokļūšana lidostā, kas apkalpo parku, patstāvīga braukšana vai pievienošanās organizētai ekskursijai.

Iedvesmojoties no mūsu Dienvidāfrikas safari ceļveža? Mēs varam palīdzēt! Izmēģiniet mūsu jauno pielāgoto ceļojumu pakalpojumu un izbaudiet pilnībā personalizētu ceļojumu, kas paredzēts tieši jums!

Kgalagadi pārrobežu parks, Ziemeļkāpa

Āfrikas pirmais pārrobežu parks, kas aptver gan Dienvidāfriku, gan Botsvānu, dodoties šeit uz safari, jūs pat varētu atzīmēt divas valstis vienā piegājienā. Lai gan lielākā daļa parka atrodas Botsvānā, jūs joprojām atradīsit apmeklējumu vērtu. Atklātā ainava sniedz netraucētu skatu dzīvnieku smērēšanai, un Kgalagadi ir vislabāk pazīstams ar saviem plēsējiem; Ja jums sirds liek redzēt leopardu, gepardu, plankumaino hiēnu vai melnādaino Kalahari lauvu, šis Dienvidāfrikas safari būs jūsu labākā likme. Ja gaļas ēdāji nav jūsu lieta, parks ir pazīstams arī ar sezonālo tādu zālēdāju pārvietošanos kā, piemēram, savvaļas, pavasara un gemsbok.

Kā man tur nokļūt?

Tā kā sākas daudzi braucieni no Dienvidāfrikas safari, jūs, visticamāk, sāksit, lidojot uz Johanesburgu (vai kaut kur Gautengas provincē) un pēc tam no turienes noīrējot automašīnu un braucot uz parku, vai arī veicot citu lidojumu tuvāk Upingtonai , kur jūs varat arī noīrēt automašīnu vai doties ekskursijā.

Hluhluwe-iMfolozi parks, Kvazulu-Natāla

Neskatoties uz to, ka Hluluwe-iMofolozi parks ir divdesmitā daļa no Krīgera lieluma, to dažreiz uzskata par daudz pārāku. Lai arī tas nevar konkurēt ar medījamo dzīvnieku populācijām, tas ir izteikti mežonīgāks, pateicoties faktam, ka neviena atpūtas nometne (viena no tām) nav norobežota, ļaujot dzīvniekiem brīvi klīst, ja viņi to vēlas. Šeit ir visi lielie pieci cilvēki, un tā ir viena no labākajām vietām ne tikai Dienvidāfrikā, bet arī pasaulē, lai redzētu degunradžu - gan melnu, gan baltu. Ir vērts apmeklēt arī tuksneša pārgājienu takas, kuras ir dažas no labākajām valstī.

Kā man tur nokļūt?

Uz Hluhluwe-iMfolozi parku nav sabiedriskā transporta, tāpēc vislabāk ir īrēt automašīnu vai organizēt ekskursiju no Durbanas. Faktiski tas ir pietiekami tuvu Durbanai, ka jūs pat varat doties dienas ekskursijā, kas padara šo parku par perfektu aizbēgšanu no pludmales-safari.

Addo ziloņu parks, Austrumkāpa

Kā norāda nosaukums, šis Austrumkāpas parks ir pazīstams ar izcilu ziloņu smērēšanu - nevienā citā valstī parkā nav tik daudz. Vēl viena liela priekšrocība Addo Elephant Park (un privātajām rezervēm ap to, ja vēlaties kādu palutināt) ir tā, ka tajā nav malārijas, tāpēc nav nepieciešami neērtības vai blakusparādības izraisoši medikamenti. Tas ir arī vienīgais Dienvidāfrikas nacionālais parks ar piekrasti (kaut arī atsevišķā sadaļā ar savu ieeju).

Protams, galvenā izloze, protams, ir ziloņi, taču šeit atkal ir ieviesti lauvas un hiēnas, un Addo ir arī lielais piecinieks. Addo Elephant Park krūms ir biezāks nekā citi parki, kas nozīmē, ka dažreiz spēli var būt grūtāk redzēt, bet, kad jūs to darāt, tas parasti ir ļoti tuvplāns.

Kā man tur nokļūt?

Portelizabete ir tuvākā lielākā pilsēta, tāpēc jums būs jālidod tur un pēc tam 75 km līdz parkam jānobrauc (vai nu noīrējiet automašīnu, vai arī jūs saņemat mājiņu vai dodaties ekskursijā).