Ievadiet meklēšanas atslēgvārdus un nospiediet taustiņu Enter.

GUCCI, KURAM NOLIKTAS KULTŪRAS APROPRIĀCIJA PĀRDOŠANAI 600 INDEKSA TURBĀNA

Gucci apsūdzēts par kultūras piešķīrumu par 600 mārciņu turbāna pārdošanu luksusa universālveikalā Nordstrom.

Apģērbs, kuru Gucci dēvē par “Indy Full Turban”, kritiku pirmo reizi izjuta 2018. gada februārī, kad debitēja Itālijas modes nama rudens / ziemas šovā.

Pēc tam, kad pircēji pamanīja tiešsaistē pārdoto produktu, strīdi atkal tika aizdedzināti.

Galvassega, kas tagad ir izpārdota Nordstrom vietnē, tika uzskaitīta kā tāda, kas maksā 790 USD (615 sterliņu mārciņas), un tika aprakstīta kā “krāšņi izstrādāts turbāns”, kas “pagriezīs galvas, saglabājot jums komfortu, kā arī preču zīmes stilu”.

Vietnē Twitter daudzi cilvēki pauda bažas par priekšmetu, it īpaši attiecībā uz zīmolu un tā klientiem, kas nenovērtē turbāna dziļo reliģisko nozīmi.

Turbānisms, kas pazīstams arī kā dastaārs, ir galvas gabals, ko nēsā siku kopiena (bet to var izmantot arī citas grupas) kā ticības rakstu, un tam ir milzīga garīga un laicīga nozīme.

Sikhismā gan vīrieši, gan sievietes nēsā turbānu kā dievbijības, goda un garīguma simbolu.

er.

Cita persona piebilda: ““ #Sikh turbāns ir ticības jautājums, nevis cits dekoratīvs gabals.

“APSVĒRIET reliģiskos uzskatus, domājot par kabatas piepildīšanu.”

Arī Ņujorkā esošā Siku koalīcija sociālajā tīklā Twitter nosodīja augstās modes zīmolu, rakstot: “Siku turbāns ir ne tikai modes aksesuārs, bet arī svēts reliģijas ticības raksts.

"Mēs ceram, ka var paveikt vairāk, lai atpazītu šo kritisko kontekstu."

Citi norādīja, ka produkts ir īpaši aizskarošs, jo sikhi bieži saskaras ar kritiku un pat vardarbību par turbāna nēsāšanu rietumu telpās.

Sveiki, @Nordstrom un @gucci: tas nav pareizi! Turbāns ir sikhu ticības raksts, nevis jauks modes aksesuārs, ”Twitter vietnē rakstījis viens cilvēks.

“Ņemot vērā to, ka sikhi regulāri valkā turbīnu, lūdzu, pārdomājiet šī produkta pārdošanu.

Cita persona tam piekrita, piebilstot: “Tas nav saasinoši. Vai kāds pie @gucci pat apnika izdomāt, ko sikhiem nozīmē dastaars (turbāns)? Vai tas pārdomāja jūsu identitātes vēsturi?

"Mani cilvēki diskriminē un pat nogalina par turbāna nēsāšanu."

2018. gada februārī, dažas dienas pēc tam, kad zīmols pirmo reizi tika kritizēts par tradicionālo sikhu turbānu parādīšanu uz tā skrejceļa, sikhu vīrietim turbans bija norauts no galvas rasistiskā uzbrukumā, kamēr viņš rindojās ārpus parlamenta Londonā.

Šī nav pirmā reize, kad Gucci iesaistās strīdos.

Februārī zīmols tika kritizēts pēc tam, kad pircēji sūdzējās par 890 dolāru (688 sterliņu mārciņu) “balaclava jumper”, kam ir izgriezums pie mutes un sarkanas lūpas, kas līdzinājās melnajai virsmai.

“Haute Couture Blackface tūkstošgadīgajiem laikiem ???” Twitter vietnē rakstīja viena persona.

Vēl piebilda: “THIIIIIIIS ir melnādaini puiši. ŠIS. milzīgas overdramatiskas sarkanas lūpas un burtiski MELNA seja. Tas ir IZSLĒDZĒJS. Es nevēlos redzēt nevienu no jums ar Gucci jostām un slaidiem pēc šī. ”

Reakcijas rezultātā Gucci publiski atvainojās par nodarīto nodarījumu un izņēma preci no saviem veikaliem un tīmekļa vietnes.

"Mēs varam apstiprināt, ka prece ir nekavējoties izņemta no mūsu tiešsaistes veikala un visiem fiziskajiem veikaliem," teikts uzņēmuma paziņojumā.

“Mēs uzskatām, ka daudzveidība ir pamatvērtība, kas pilnībā jāuztur, jāievēro un ir katra mūsu pieņemtā lēmuma priekšplānā.

"Mēs esam pilnībā apņēmušies palielināt dažādību visā mūsu organizācijā un pārvērst šo atgadījumu par spēcīgu mācību brīdi Gucci komandai un ārpus tās."

Neatkarīgais ir sazinājies ar Gucci un Nordstrom, lai komentētu.