Ievadiet meklēšanas atslēgvārdus un nospiediet taustiņu Enter.

Kā šī vienriteņa skrituļdēlis ļauj braucējiem pārvietoties bez avārijām

Onewheel Pint izskatās savādāk nekā vairums citu elektrisko cilvēku, kas tur pārvietojas: tas ir elektrisks skrituļdēlis, kas būvēts ap vienu 6,5 collu platu ar gaisu piepildītu riepu. Ja jūs esat pieraduši redzēt divriteņu gaisa spilvenus vai četrriteņu skrituļdēļus, šis kuģis šķiet nestabils.

Izmēģinot nesen, es biju mazliet noraizējies, vai es to iekodīšu uz cietās Manhetenas ietves. Galu galā sistēmas, kas uztur tāfeles līdzsvaru, to aplūkojot, nav acīmredzamas, tāpēc iekļūšanai ir nepieciešams neliels ticības lēciens. Bet, izņemot vienu neveiklu un necienīgu atkāpšanos no šī elektriskā vienriteņa skrituļdēļa, es veiksmīgi pārvietojos pa gājējiem un piedzīvoju nulles katastrofas, braucot ar Onewheel Pint pa Ņujorkas pārpildītajiem publiskajiem celiņiem. Tas palīdzēja Džekam Mudam, uzņēmuma “galvenajam evaņģēlists”, burtiski turēt manu roku vai citādi fiziski vadīt mani lielāko daļu laika, kad es to izmēģināju.

Kā tas strādā

Onewheel ražo vienriteņu skrituļdēļus kopš 2014. gada, bet Pint - ierīce, kuru izmēģināju - ir to jaunākā, lētākā, mazākā un vieglākā. Tā maksimālais ātrums ir 16 jūdzes stundā un diapazons no 6 līdz 8 jūdzēm.

Lielā, viena riteņa rumbā, kas veido visu sīkrīka vilces sistēmu, ir elektromotors. Šis motors veic divus būtiskus pienākumus: tas griežas, lai virzītu jūs uz priekšu vai atpakaļ uz ietves, un tas veic pastāvīgus mazus pielāgojumus, lai saglabātu līdzsvaru.

Viena pēda iet aiz riteņa, bet otra - priekšā. Zem šīs aizmugurējās pēdas ir akumulators, kas motoram piešķir nepieciešamo sulu, bet zem priekšējās pēdas ir mikroprocesors, kas liek darboties visai mini-transporta ierīcei. Zem jūsu priekšējās pēdas ir arī divi spiedienjutīgi spilventiņi, kas nosaka, kad jūs stāvat uz dēļa.

Trīs iekšējie akselerometri un žiroskopi nepārtraukti mēra dēļa orientāciju kosmosā - tā rullīti, slīpumu un virzienu. Lai attēlotu, kāds ir ritenis, slīpums un virziens, iedomājieties, kā lidmašīna var ripot no vienas puses uz otru, tās deguns var virzīties uz augšu un uz leju, un tā var pagriezties, lai norādītu dažādos kompasa virzienos; kas jums sniegs priekšstatu par dažādajām kustībām, kuras Onewheel uzrauga.

Iekšējie žiroskopi nav tādi, kas griežas, lai palīdzētu mašīnai būt orientētai; tā vietā tie ir mikroshēmas līmeņa sensori, kas mēra rotācijas ātrumu. Piemēram, Apple Watch bortā ir akselerometrs un žiroskops, kas palīdz izmērīt tādas darbības kā jūsu peldēšanas gājiens. Sensori, kas atrodas uz Onewheel Pint, uzrauga, ko dēlis veic 14 000 reizes sekundē, lai pateiktu motoram, kas jādara, un palīdzētu līdzsvarot vai pārvietoties.

Kyle Doerksen, Future Motion, kas ražo Onewheel ierīces, izpilddirektors, to salīdzina ar slotas līdzsvarošanu uz jūsu rokas. "Slota vēlas apgāzties vienā virzienā, tāpēc jums ir jāpārvieto roka zem tā," viņš saka. Tāpat kā jūs nedaudz pagriežat roku, lai slota būtu gaisā, arī lielais ritenis pārvietojas zem jums, lai jūs būtu līdzsvarots.

Atbilstoša lietotne ļauj uzzināt, cik daudz akumulatora ir uzlādēts, un cik tālu esat braucis. Tas arī ļauj jums kontrolēt citus faktorus, piemēram, to, cik agresīvi dēlis reaģē uz jūsu kustībām, lai jūs varētu pielāgot sniegumu jūsu īpašajam braukšanas stilam.

Kā tas patīk braukt

Sākumā es uzskatīju, ka tas ir ļodzīgi, bet tas kļuva gludāks, jo vairāk es to braucu. Kad esat uz tā, virzīties uz priekšu ir tikai nedaudz noliekties. "Paskatieties, kurp vēlaties doties, un tad jūs vienkārši mazliet nomainīsit savu smaguma centru šajā virzienā, un jūs sākat tur iet," Muds stāstīja man, pirms es sāku ar to braukt.

Vienā no īsajiem brīžiem, kad braucu ar to, arī nebūdams kontaktā Muddā, teicu: “Tas ir mazliet bailīgi, bet nav tik bailīgi.” Īsāk sakot: lieta darbojas, bet jums tas ir jāiemācās, un jo mierīgāks tu esi, jo labāk.

Onewheel Pint pastāv pārpildītā elektrisko sīkrīku laukā, kas paredzēts, lai palīdzētu jums noslaucīt velosipēdu joslu vai ietvi. Ir tradicionālie “lidmašīnu dēļi”, kuros jūsu kājas ir novietotas blakus un, ejot, jūs saskaras ar taisnstūri uz priekšu; ir elektriski velosipēdi, kas dod jums stimulu pedāļa kustības laikā; ir arī elektriskie motorolleri un dažādas Segway iespējas.

Par USD 950 Onewheel Pint ir daudz dārgāks nekā lidmašīnas dēlis (Wirecutter ieteikums ir 250 USD SwagTron T1). Pat divriteņu Segway “transportieris”, Ninebot S, maksā 489 USD. Segway arī ražo vienriteņu transporta ierīci - Ninebot One S1. Tā cena ir 449 ASV dolāri, un tā ir liela, viena riepa, kas vairāk atgādina velosipēda riteni nekā Onewheel biezā, īsākā riepa.

Pints var vērsties pie skeitbordistiem vai snovbordistiem, kam patīk, ja viena pēda atrodas taisnstūra priekšā otrai - lai gan viņi varētu apsvērt arī četrriteņu elektriskos skrituļdēļus, piemēram, vienu no Acton, kura darbināšanai nepieciešama tālvadības pults.

Un, lai arī tas ir viens jautrs, bet dārgs pārvietošanās no vietas uz vietu, tas pārstāv arī aizraujošu transporta tendenci, kurā objekti, pa kuriem mēs braucam - neatkarīgi no tā, vai tie ir automašīnas, motocikli vai pat lidojošas mašīnas - ir elektriski un dažreiz ir autonomi vai palīdzības iespējas, lai palīdzētu mums nokļūt tur, kur vēlamies doties. Galu galā viens ritenis ir tikai viens piemērs.